Exklusiv GIN provning
Det här evenemanget är under uppbyggnad.

Välkommen till en personlig dryckesprovning där du som deltagare får avnjuta och uppleva i Wij Trädgårdskök några drycker som har beskrivits som några av världens allra finaste och mest välsmakande drycker inom kategorin ultra-premium, där hög kvalitet i kombination med välbalanserade, komplexa och kraftfulla smaker ställs på prov.
”Den kanske bästa och framför allt mest intressanta gin-serien jag har sett och druckit mig igenom! Steven Kautzky Andersson och Catherine Engelbrekt har tillsammans med spritmästaren och spritkemisten Solveig Sommarström utvecklat och skapat en fantastisk familj, med verkligt unika och säregna ginsorter med rejäla fötter i den svenska sprithistorien!”
Michel Jamais
Internationellt erkänd och uppmärksammad dryckesexpert, sommelier och författare.
Några röster från tidigare deltagare
”Smakerna är alltid det som avgör, i alla lägen. Att sedan få avnjuta en kraftfull gin som kombineras av historien bakom idén, om dess ursprung, historia och drivkraft ger upplevelsen ett extra djup!”
”Det känns verkligen att Catherine och Steven brinner för det de har åstadkommit, samtidigt får man känslan av att deras resa bara har börjat. Det helt nya smaker av den absolut bästa kvalitet. Dessutom är de ödmjuka och intressanta att lyssna på!”
”Steven och Catherine är en perfekt combo av ett affärsdrivet entreprenörskap där idén om att skapa dryckesupplevelser av bästa kvalitet verkligen har lyckats fullt ut!”
”Det var en angenäm smakupplevelse som kändes nydanade och annorlunda, på ett inspirerande sätt, där jag även fick lära mig nya saker om dryckeskulturen och utvecklingen av både recept och drycker!”